RK

Robert Krstevski

НАЈДОБРОТО ОД 2019

Explore Kriva Palanka | Истражи ја Крива Паланка

Animals | Животни

Post Page Advertisement [Top]


Првите денови од последната „тин“ година нa oвој век ни донесоа снег. Во име на тоа, зимската фото сесија на Ана решивме да ја дополниме со нејзините омилени нешта. Дознајте ги фаворитите на оваа тинејџерка!

1. Име: Ана
2. Години: 13
3. Хороскопски знак: Рак
4. Омилено годишно време: Лето (но и зимата е перфектна за фото сесија хаха 😜)
5. Омилен ден од седмицата: Среда
6. Омилен предмет во училиште: Информатика, еден од ретките предмети во кој уживам додека работам и не работам под притисок.
7. Омилена песна: Make you believe in love -  Marcus & Martinus 
8. Омилена пејач и пејачка: HRVY и Ariana Grande
9. Омилен група: Marcus & Martinus
10. Омилен спорт: Одбојка
11. Омилена активност: Ги обожавам друштвени игри со сестрите, но тие се случуваат многу ретко.
12. Омилена книга/лектира: Двојната Лота, засекогаш! ❤
13. Омилена социјална мрежа: Инстаграм
14. Омилено животно: Маче и коала
15. Омилено јадење: Шпагети
16. Омилен јутјубер/ка: Brent Rivera
17. Кој град и која држава би сакала да ги посетиш: Лас Вегас и Норвешка
18. Омилена боја: Сина
19. Најдобра другарка: Матеја
20. Неисполнета желба: Да ги запознаам Marcus & Martinus. ❤

ПОСЛЕДНИ СОДРЖИНИ: 


БЛОЖИЌ #17 - Елена Василевска: „2018-та беше година на само-пронаоѓање“

БЛОЖИЌ #16 - Пред X Потоа


БЛОЖИЌ #15 - Данбо #danbomacedonia


БЛОЖИЌ #13 - Вистината за Ѓаволешката карпа 
во Крива Паланка

БЛОЖИЌ #12 - За режисерот од Крива Паланка чиј
 филм бил југословенски кандидат за Оскар

БЛОЖИЌ #11 - Дуња и Даела 🐘🐘

No comments:

Post a Comment

Bottom Ad [Post Page]

| Designed by Colorlib