RK

Robert Krstevski

НАЈДОБРОТО ОД 2019

Explore Kriva Palanka | Истражи ја Крива Паланка

Animals | Животни

Post Page Advertisement [Top]

Ова продолжение на #ТинЛексикон е во знак на тинејџерката Матеја. Таа на поинаков начин го пополни лексиконот и сподели дел од нејзиниот „тин“ свет. Погледнете ги фотографиите и заклучете дали и на вас оваа тинејџерка ви наликува на познатата пејачка Lana Del Rey.


1. Име: Матеја
2. Години: 14
3. Хороскопски знак: Водолија
4. Омилен ден од седмицата: Петок
5. Омилена активност во која уживаш: Цртање
6. Омилена социјална мрежа: Инстаграм
7. Омилен број: 21 и 3
8. Омилена пејачка: Dua Lipa
9. Омилен пејач: Shawn Mendes
10. Љубител на адреналин - да или не: Да!
11. Места кои први ти паѓаат на ум кога го слушнеш овој збор: Луна паркови, Дизниленд...
12. Омилен цртан филм од детството: Обожавам цртани филмови. И ден-денес ми се случува да изгледам некој цртан филм. Кога станува збор за детството би ги издвоила Телетабисите иако не спаѓаат под цртани филмови, но обожавав да ги гледам. 
13. Во кој град би сакала да живееш: Лос Анџелес, Калифорнија

14. Неисполнета желба: Возење на ролеркостер
15. Што те прави поразлична од другите: Сите на овој свет сме исти, но сепак различни. Секој поседува надворешна и внатрешна убавина... едноставно секој е посебен на свој начин.

ПОВРЗАНИ СОДРЖИНИ: 

#ТинЛексикон со Ана

No comments:

Post a Comment

Bottom Ad [Post Page]

| Designed by Colorlib